tape
13 بهمن 1401 - 09:34

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌ غربی: نیازهای مردم زلزله‌زده به سرعت تامین شود

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌ غربی گفت: تمامی نیازهای مردم مناطق زلزله‌زده خوی باید به سرعت تامین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، به نقل از دادگستری آذربایجان‌ غربی، ناصر عتباتی عصر چهارشنبه به همراه بازرس کل استان و مسئولان قضایی شهرستان خوی از مناطق زلزله‌زده و کمپ‌های خدمت‌رسان خوی و فیرورق بازدید و از روند خدمت‌رسانی و توزیع اقلام گرمایشی و مواد غذایی و چادر اطلاع حاصل کرد.

وی در این بازدید با تعدادی از مردم دیدار و گفت‌وگو و از مشکلات و نیازمندی‌های آنها آگاه شد و در تماس با متولیان امر خواستار رسیدگی فوری به مشکلات مردم شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌ غربی با تاکید بر انجام ارزیابی خسارت‌های وارده، حضور ارزیابان بنیاد مسکن سایر استان‌ها را هم در راستای تسریع ارزیابی‌ها خواستار شد.

آذربایجان غربی , زلزله ,

وی بیان کرد: با توجه به آسیب منازل مسکونی در زلزله، کمپ‌هایی برای اسکان زلزله‌زدگان احداث شده است، اما مردم برای ترک منازل و حفظ اموالشان دغدغه داشتند که برای رفع این نگرانی مردم، نیروهایی از شهرستان‌های اطراف از سپاه، بسیج و گشت‌های رضویون برای تامین امنیت منازل مردم به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند.

عتباتی افزود: دستور اعطای مرخصی به 318 نفر از زندانیان زندان خوی و اردوگاه زارعان صادر شد تا مددجویان در کنار خانواده‌های خود باشند، همچنین در این بازدید کمک‌هایی که توسط دادگستری استان تهیه شده بود نیز بین زلزله‌زدگان توزیع شد.

به گفته رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی، برابر هماهنگی به عمل آمده، مقدار 10 تن البسه گرم از سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی تهران، 5 هزار تخته پتو از تبریز و 3 تن مواد غذایی از ارومیه به شهرستان خوی ارسال می‌شود.

آذربایجان غربی , زلزله ,

وی نظارت بر توزیع صحیح و منصفانه و عادلانه اقلام را در بین همه مردم به تناسب خسارت‌های وارده به خانوارها مورد تاکید قرار داد و از مسئولین حوزه های قضایی خوی و فیرورق خواست تا نظارت میدانی به تمام امور زلزله‌زدگان را در دستور کار قرار دهند.

عتباتی همچنین به هلال احمر شهرستان خوی مراجعه و از روند امدادرسانی و خدمات‌دهی به مردم بازدید و در جریان امور قرار گرفت و با تعدادی از مراجعین به درب هلال احمر صحبت و نیازمندی‌های آنان و علت مراجعه را جویا شد و سپس با کادر اداری هلال احمر و سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌ غربی که در محل حضور داشت، دیدار و گفت‌وگو کرد و در نشست مشترکی به بررسی وضعیت خدمت‌رسانی پرداخت.

به گزارش تسنیم، در جریان این بازدیدها، بیشترین درخواست مردم تحویل چادر بود که عتباتی دستور داد با رعایت شرایط زلزله‌دیدگان و تناسب خسارات و نظارت دادستانی توزیع چادر به نحو شایسته مدیریت شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014345