tape
22 بهمن 1401 - 14:11

اهتزار پرچم افتخار انقلاب دراصفهان/نشان دادیم که تا آخر می ایستیم

اصفهان – مردم اصفهان باردیگر با اهتزاز پرچم افتخار ایران اسلامی نشان دادند که تا جان در بدن دارند پای انقلاب شأن ایستاده‌اند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- مریم یاوری: امروز ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۱ همه مردم ایران از زن و مرد، پیر و جوان، کودک و نوجوان با هر دیدگاهی اما متحد به خیابان‌ها آمدند؛ اصفهانی‌ها باردیگر فجر حضور را تکرار کرده ودست دشمن را از آب و خاک این کشور کوتاه کردند.

مردم اصفهان از ساعت ۹ صبح در خیابان‌های منتهی به میدان نقش جهان حضور یافته و رفته رفته وارد میدانی که همیشه با آغوش باز میزبان حماسه اصفهانی‌هاست را پذیرا شدند.

آذین بندی خیابان‌های اصفهان با پرچم زیبای انقلاب

حضور خاک خورده‌های انقلاب در راهپیمایی امروز ۲۲ بهمن در اصفهان بیش از گذشته به چشم می‌خورد؛ پیرمردان و پیرزنان زیادی با عصا و واکر در راهپیمایی حضور داشتند و جوانان نیز ادای احترام کرده و پشتوانه خوبی برای مادربزرگ‌ها وپدر بزرگ‌ها شده بودند.

کودکان زیادی نیز روش دوش پدران و یا روی کالسکه در راهپیمایی حضور داشتند و با لبخندهای زیبایشان زیبایی حضور مردمان اصفهان را در جشن پیروزی انقلاب اسلامی دوچندان کرده بودند.

حضور متحدالشکل ورزشکاران، نظامیان، دانش آموزان و … در این راهپیمایی نیز زیبایی خاصی را به خیابان‌های آذین شده به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران هدیه داده بودند.

مردم اصفهان زیر آسمان ایران عزیزمان امروز در میدان نقش جهان و خیابان‌های اطراف آن حماسه‌ای آفریدند که آوازه آن گوش جهانیان را کر خواهد کرد.

آنها باردیگر به دشمنان قسم خورده ایران اسلامی مان یادآوری کردند که پای انقلاب شأن ایستاده‌اند و ایران شأن همواره استوار خواهند ماند.

دلیل شکست توطئه‌های دشمنان ادامه مسیر انقلاب است

محمدعلی احمدی، فرماندار اصفهان در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار مهر حضور مردم را خنثی کننده همه دشمنی‌های دشمنان نظاممقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: در طول این سال‌ها با وجود همه توطئه‌های دشمنان ما، عوامل اصلی پیروزی انقلاب همچنان استمرار داشته است؛ امام خمینی (ره) در وصیت‌نامه خود عامل اصلی انقلاب را دینداری و انگیزه مردم در دفاع از دین اعلام کردند و همین رویه توسط مردم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه دلیل شکست توطئه‌های دشمنان ادامه مسیر انقلاب است، گفت: مردم همچنان از رهبری تبعیت می‌کنند و امروز در ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ و آغاز چهل‌وپنجمین سال پیروزی انقلاب، جوانان و نوجوانان در میدان امام (ره) اصفهان و در اقصی نقاط استان و کشور نقش‌آفرین هستند.

وی با اشاره به حضور پرشکوه مردم در مسیرهای راهپیمایی تصریح کرد: اکثر جمعیتی که در میدان امام (ره) گرد هم آمده‌اند از قشر نوجوانان و جوانان هستند که نشان‌دهنده بالندگی و زنده بودن انقلاب است و این مسیر همچنان با تبعیت از رهبری انقلاب و استمرار راه شهدا ادامه خواهد داشت.

هدیه عشق و لبخند در پذیرایی از حاضران در راهپیمایی اصفهان

حضور یگان‌های امدادی آتش نشانی، اورژانس و هلال احمر در میدان نقش جهان و خیابان‌های منتهی به این میدان نیز در نوع خود قابل تقدیر بود، نیروهایی که هر چند همیشه در حالت آماده باش خدمت رسانی به مردم هستند اما امروز با لبخند زیبایشان از مردم استقبال می‌کردند.

برپایی غرفه‌های توزیع شربت و خوراکی، نقاشی صورت کودکان، اهدای پرچم و … بر پویایی مسیرهای راهپیمایی افزوده بود، مردمی که با عشق در این غرفه‌ها از حاضران در راهپیمایی پذیرایی می‌کردند و همه به هم عشق هدیه می‌دادند.

حضور نیروهای پلیس راهور در مسیرهای راهپیمایی نیز جالب توجه بود و نکته قابل توجه آن علاوه بر مدیریت مسیر تردد، جابجایی افراد سالخورده برای رسیدن به میدان نقش جهان بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1033227