tape
13 بهمن 1401 - 14:47

فارس من| پیگیری برای کاهش نرخ بلیت شناورهای مسافربری و پاسخ استاندار هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: در جلساتی با منطقه آزاد قشم و دستگاه های ذی ربط با کاهش سهم آن ها به طور حتم بزودی نرخ بلیط شناورها به ویژه برای قشموندان و هرمزنشینان کاهش می یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به دنبال پیگیری مخاطبان فارس در سامانه فارس من برای کاهش نرخ بلیت شناورهای مسافری و تشکیل کمپینی در خبرگزاری فارس برای این منظور (اینجا) خبرنگار فارس در جریان نشست خبری مهدی دوستی استاندار هرمزگان بمناسبت دهه فجر، این موضوع را از وی پیگیری کردیم.

استاندار هرمزگان در این زمینه گفت: در خصوص بلیت شناورها، هم شهروندان و هم شناورداران حق دارند،  با افزایش قیمت دلار، هزینه نگهداری و تعمیر و بروزآوری شناورها بالا رفته و برای حفظ کیفیت نمی توان از دستورالعمل های قانونی و ایمنی چشم پوشی کرد از طرفی نمی توان فشار هزینه ها را بر دوش مردم قرار داد.

 

دوستی ادامه داد:  در این خصوص جلساتی با منطقه آزاد قشم و دستگاه‌های ذی ربط نیز برگزار کرده و با کاهش سهم آن ها به طور حتم بزودی نرخ بلیط شناورها به ویژه برای قشموندان و هرمزنشینان کاهش می یابد.

به گزارش فارس، از صبح 14 دی ماه بلیت شناور مسافربری بندرعباس به قشم 89 هزار تومان برای مسافران و 49 هزار تومان برای شهروندان (یک سفر در هفته) تعیین شد.

همچنین بلیت شناور مسافربری بندرعباس به هرمز نیز 89 هزار تومان برای مسافران و 19 هزار تومان برای شهروندان (دو سفر در هفته) تعیین و اعمال شده است که شهروندان قشمی و هرمزی به دلیل نیازهای فراوان به تردد در مسیر هرمز - بندرعباس و بالعکس از جمله برای کارهای اداری و درمان و ... بشدت از این موضوع ناراضی هستند.

البته ساکنان جزایر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و بیماران خاص در هر دو مسیر بندرعباس به قشم و بندرعباس به هرمز و بالعکس می‌توانند بدون محدودیت و با قیمت شهروندی در این مسیر تردد کنند.

پایان پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015060